Usługa biura wirtualnego

Usługa biura wirtualnegoDziś wirtualne biuro wyjątkowo szybko zyskuje na popularności. Możemy spotkać coraz więcej firm, które zamiast rzeczywistego biura ma to nowoczesne, wirtualne.

Co oznacza taka nazwa? Biuro istnieje w sieci, ma adres rzeczywisty, ale nie ma pomieszczenia, lokalu, które byłoby biurem. Taką firma można więc zarządzać z dowolnego miejsca, również z mieszkania właściciela.

Zaletą wirtualnego biura jest jednak to, że wszelka firmowa korespondencja przychodzi na adres wirtualny, czyli nie do domu. Na pewno nikt nie ma ochoty znajdować kartek urodzinowych i pozdrowień od rodziny z wakacji w stercie listów firmowych. Na szczęście biuro wirtualne niweluje ten problem. Każdy klient, który wykupi usługę wygodnego i nowoczesnego wirtualnego biura otrzymuje prestiżowy adres dla swojego przedsiębiorstwa. Dzięki temu może pochwalić się profesjonalnym adresem, na przykład w centrum biznesowym stolicy lub innym, modnym miejscu.

Taki adres jest oficjalnym adresem firmowym, można go więc umieszczać na wszelkich gadżetach firmowych, na stronie www firmy jak również podawać go do korespondencji klientom. Co ciekawe, taki adres to tylko jedna z usług wirtualnego biura. Kolejną z nich jest wirtualny sekretariat. Prowadzony jest przez wykwalifikowana sekretarkę, która zatroszczy się o wszelkie sprawy biurowe.

Polecenia służbowe można wydawać jej mailem lub poprzez wysłanie wiadomości SMS. Czym może zajmować się taka wirtualna sekretarka? Praktycznie tym wszystkim, czym asystentka w normalnym biurze. Jej zadaniem jest kserowanie dokumentów, przesyłanie i odbieranie faksów, obsługiwanie skrzynki mailowej, organizowanie spotkań, umawianie klientów, przeglądanie firmowej korespondencji jak i informowanie właściciela firmy o tym, co dzieje się w przedsiębiorstwie na bieżąco. Daje to możliwość ciągłego kontrolowania aktualnych spraw firmy. Poza tym, bardzo wygodne jest również wybranie opcji osobistej asystentki czy asystenta. Taka osoba przypomni nie tylko o ważnych spotkaniach firmowych, ale również o urodzinach mamy czy rocznicy ślubu znajomych.